Detail novinky

Skaut Oldřich Vlasák mezi členy KPV ČR

14. října 2014

 

V Hradci Králové se 6. října konalo v hotelu Černigov setkání členů Konfederace politických vězňů a jejich rodinných příslušníků (Královéhradecká pobočka). Společně si v Hradci Králové připomněli 25 let od založení Konfederace politických vězňů České republiky. Celorepublikové akce k připomenutí tohoto významného výročí se řada z nich včetně předsedy hradecké pobočky Zdeňka Kovaříka zúčastnila již v dubnu na pražském Žofíně.
Zdeněk Kovařík v úvodu setkání poděkoval všem za jejich účast a vyjádřil jim úctu a respekt za to, co pro demokracii v tomto státě učinili. Bohužel, je mnoho těch, kteří se dnešních dnů už nedočkali.
Konfederace politických vězňů sdružuje občany, které komunistický režim v bývalém Československu od února 1948 do listopadu 1989 z politických důvodů perzekvoval. Komunistický režim soudně postihl kolem čtvrt milionů občanů, několik stovek obyvatel pak bylo v komunistických vězeních popraveno a umučeno.

„Královéhradecká pobočka Konfederace politických vězňů, kterou od jejího založení vedl Karel Páral, byla jednou z prvních, která sdružila bývalé politické vězně hradeckého kraje hned v prosinci roku 1989. Začínali jsme v primitivních podmínkách, ale s vědomí odpovědnosti, že naše práce a snažení bude platná pro všechny bývalé politické vězně komunistického režimu, ale hlavně pro budoucnost této země. Musím bohužel konstatovat, že jsme neměli zkušeností a dost sil a odvahy zasáhnout i do veřejného politického vývoje,“ řekl současný předseda KPV Zdeněk Kovařík.
Oldřich Vlasák byl přítomen nejen vzpomínkové události KPV ČR v Praze na Žofíně, ale neodmítl pozvání ani do Hradce Králové. Jak sám řekl, je zde mezi svými. Mezi „konfederáky“ má řadu přátel, stejně jako většina z nich i on je mnohaletý skaut.

Členové hradecké pobočky KPV v čele se Zdeňkem Kovaříkem vyjádřili Oldřichu Vlasákovi plnou podporu v jeho kandidatuře do Senátu PČR.

 

Související článek: V Hradci si připomněli 25. výročí vzniku KPV ČR

 

Zpět