Články

12. Skokový pohár České pojišťovny 2013 má již své vítěze

3. října 2013 | autor: Oldřich Vlasák, Kateřina Návojová a Josef Malinovský | zdroj: Kancelář O. Vlasáka
Aleš Opatrný ovládl domácí kolbiště pátou výhrou ve Skokovém poháru České pojišťovny:

Velké finále se střídáním koní zakončilo v neděli 22. září nejen hořovické kolo Skokového poháru České pojišťovny, ale zároveň celý dvanáctý ročník tohoto extraligového seriálu. Aleš Opatrný neměl do sobotního odpoledne finále jisté, ale výhrou ve Velké ceně Hořovic si jej pojistil a v neděli si dojel pro již pátou výhru v tomto jedinečném závodu.

Více naleznete ZDE
-------------

Velké finále se střídáním koní zakončilo v neděli 22. září nejen hořovické kolo Skokového poháru České pojišťovny, ale zároveň celý dvanáctý ročník tohoto extraligového seriálu. Aleš Opatrný neměl do sobotního odpoledne finále jisté, ale výhrou ve Velké ceně Hořovic si jej pojistil a v neděli si dojel pro již pátou výhru v tomto jedinečném závodu. Závody se v Hořovicích konaly pod záštitou místopředsedy EP Oldřicha Vlasáka: "Jezdecký sport a zejména pak parkurové skákání má v České republice dlouholetou tradici, má své úspěšné jezdce i legendární koně. Rád jsem již potřetí převzal záštitu nad dvanáctým ročníkem vrcholného klání mezinárodního parkurového závodu, Tato sportovně-společenská událost je vždy zárukou nevšední podívané na výborné výkony jezdců a jejich koní. Také zázemí, které organizátoři vždy pro účastníky závodů i návštěvníky pečlivě připravují, má ty nejlepší parametry a pořadatelům nelze téměř nic vytknout. Agentura Via Solaris organizaci závodů opět zvládla s naprostou profesionalitou. Akce Skokový pohár České pojišťovny se řadí mezi nejvýznamnější sportovní podniky roku v rámci jezdeckého sportu v České republice,“ uvedl Oldřich Vlasák.

----------------

Více naleznete ZDE

Tiskové zprávy ZDE

Výsledky ZDE

-------------
--------------
Záštita Oldřicha Vlasáka:

"Jezdecký sport a zejména pak parkurové skákání má v České republice dlouholetou tradici, má své úspěšné jezdce i legendární koně. Ani mně není tento sport cizí, na koni se vždy rád projedu, pokud se mi naskytne příležitost.
V desátém i jedenáctém ročníku jsem bez váhání přijal nabídku k záštitě nad extraligovou seriálovou soutěží v parkurovém skákání – nad Skokovým pohárem České pojišťovny. Také letos jsem potěšen nabídkou organizátorů, abych převzal záštitu nad dvanáctým ročníkem vrcholného klání mezinárodního parkurového závodu.
Rád se také zúčastním některého z vybraných závodů a již dnes se na tuto sportovně společenskou událost těším. Výborné výkony jezdců a jejich koní jsou nevšední podívanou. Také zázemí, které organizátoři vždy pro účastníky závodů i návštěvníky pečlivě připravují, má ty nejlepší parametry a pořadatelům nelze téměř nic vytknout. Akce Skokový pohár České pojišťovny se již dnes řadí mezi nejvýznamnější sportovní podniky roku v rámci jezdeckého sportu v České republice.
Stejně jako v minulých letech i tentokrát přeji celému seriálu parkurového klání úspěšný průběh, jednotlivým závodníkům pak řadu osobních úspěchů a pořadatelům mnoho energie k zvládnutí této významné akce.

Ing. Oldřich Vlasák
místopředseda Evropského parlamentu

 

Zpět