Články

20. ročník mezinárodního festivalu filmu, televize a videa

26. března 2013 | autor: wamak | zdroj: www.febio-hk.cz
Termín Regionálních ozvěn XX. mezinárodního filmového festivalu v Hradci Králové se nezadržitelně blíží.
V Praze začal již 14. března 2013 slavnostním zahájením a do 22. března 2013 se uskutečnila přehlídka těch největších lahůdek z novinek světové tvorby, dokumentárního a experimentálního
filmu, ale i projekce hudebních filmů a filmů generace nastupujících evropských tvůrců.

Po skončení pražské části zavítá výběr z programu Febiofestu již tradičně do českých regionů.
V Hradci Králové začnou Regionální ozvěny v úterý 2. dubna 2013, jejich místem konání je již tradičně multiplex CineStar v Obchodním centru Futurum Hradec Králové a zde budou pokračovat až do čtvrtka 4. 4. 2013. Zahajovacím představením je projekce česko-slovenského filmu Můj pes Killer.
I v následujících dvou dnech, tj. 3. 4. – 4. 4. 2013, bude připravena přehlídka filmových lahůdek z produkce kinematografie nejen evropské, ale i zámořské. Všechna přestavení jsou určena široké divácké veřejnosti od mládeže po seniory.

Slavnostního zahájení se 2. března zúčastní filmová delegace v čele s Fero Feničem, který uvede spolu s představiteli města a kraje úvodní filmovou projekci. Poté bude navazovat druhý blok večera, a to doprovodný program a setkání předních představitelů Královéhradeckého kraje a Statutárního města Hradec Králové – jednak z oblasti státní správy a samosprávy, ale i z podnikatelské sféry.

Nad akcí převzali záštitu Ing. Oldřich Vlasák, místopředseda Evropského parlamentu, Bc. Lubomír Franc, hejtman Královéhradeckého kraje, a MUDr. Zdeněk Fink, primátor Statutárního města Hradec Králové.

Místopředseda EP a hradecký zastupitel Oldřich Vlasák převzal záštitu také nad Regionálními ozvěnami Febiofestu v Děčíně, kde akce začíná již ve středu 27. 3., nad již zmíněným Hradcem Králové 2. - 4. 3. a dále nad Regionálními ozvěnami v Pardubicích, kam se Febiofest "přesune" příští týden hned po skončení v Hradci Králové.

Tímto festivalem nabízí agentura WAMAK CZ jako pořadatel ve spolupráci Magistrátem města Hradec Králové a Královéhradeckým krajem další kulturní bonbónek, a to hlavně v mezidobí, které je na větší festivalové aktivity méně bohaté. Navíc se jedná o prestižní a kvalitní kulturní akci, která díky pochopení řady sponzorů položila základy tradice dalšího významného královéhradeckého festivalu.

-----------
Více informací naleznete také ZDE
Katalog filmů naleznete ZDE

 

Zpět