Články

Záštita Oldřicha Vlasáka nad Mezinárodním festivalem Divadlo evropských regionů

21. června 2013 | autor: Oldřich Vlasák | zdroj: Místopředseda EP
Mezinárodní festival Divadlo evropských regionů se bude letos v červnu (21. 6. - 3. 7.) konat v Hradci Králové již podevatenácté. Za sebou má tedy osmnáct ročníků, což znamená tisíce představení, statisíce návštěvníků a nespočet hodin, které věnují pořadatelé důkladné přípravě festivalů, o zajištění samotného průběhu divadelního svátku ani nemluvě. Na vzniku mezinárodní akce, která je nesporným vrcholem kulturního dění v celém regionu má lví podíl celý tým pracovníků v čele s ředitelem Klicperova divadla Ladislavem Zemanem a za to jim právem náleží velké poděkování. Jako bývalý primátor Hradce Králové a současný zastupitel jsem vždy spatřoval v této akci ohromný přínos pro město, příležitost, jak do našeho krásného města pozvat tisíce diváků a návštěvníků. Město se promění na pár dnů na malý Avignon a každý, kdo do Hradce Králové zavítá, se nadchne tou nádhernou festivalovou atmosférou.
V letošním roce jsem převzal záštitu nejen nad celým festivalem, ale i nad úvodním francouzským divadelním představením „Nebezpečné vztahy“, které se uskuteční 21. června. Jsem velkým příznivcem divadla a jakékoliv obohacení festivalu o kvalitní zahraniční představení, a zvláště v tak misteriózním podání, člověka obohatí a musí každého divadelního nadšence zaujmout.
Věhlas hradecké scény a především pak tohoto mezinárodního festivalu se rozšířil již daleko za naše hranice. Díky účasti souborů a návštěvníků z téměř všech zemí Evropy, se rok od roku stále více potvrzuje, že si tento festival vydobyl pevné místo mezi evropskými divadelními festivaly.
Přeji všem divákům nezapomenutelný kulturní zážitek a všem účinkujícím vzrušující atmosféru s touhou zase se do Hradce Králové vrátit.

Ing. Oldřich Vlasák
místopředseda Evropského parlamentu
-----------
Fotografie ze zahájení festivalu naleznete ZDE


Více o festivalu naleznete ZDE

Záštita O. Vlasáka ZDE

 

Zpět