Články

Zástupci Svazu se sešli s novým ministrem pro místní rozvoj

26. července 2013 | autor: Petra Kubařová | zdroj: SMO ČR
Místopředseda Evropského parlamentu a místopředseda Svazu měst a obcí ČR pro evropské záležitosti Oldřich Vlasák inicioval setkání s novým ministrem pro místní rozvoj Františkem Luklem. Na společném jednání i s předsedou Svazu Danem Jiránkem (23. 7.) se pak věnovali nejdůležitější aktuální problematice, kterou je nastavení systému čerpání z evropských fondů v letech 2014 – 2020.
V souvislosti s končícím obdobím pro čerpání evropských fondů ministr Lukl vyjádřil podporu návrhu místopředsedy EP Oldřicha Vlasáka, aby se Česká republika připojila ke Slovensku a Rumunsku a usilovala o prodloužení aplikace pravidla n+3 na závazky let 2011-2012.
Toto opatření by totiž mohlo výrazným způsobem napomoci dočerpání nevyužitých prostředků. Zároveň bychom se tak vyhnuli nutnosti vrácení několika desítek miliard eur zpět do evropského rozpočtu.

Dále na jednání zaznělo také ujištění, že platí příslib využití 300 milionů eur, přesunutých ze Společné zemědělské politiky do strukturálních fondů, na potřeby malých obcí. Připravuje se vhodný způsob, jak nejjednodušeji zajistit jejich administraci.

Představitelé obcí a měst oceňují, že v čele pro ně zásadního úřadu nyní stojí ministr s praktickou zkušeností z oblasti místní samosprávy.

Více naleznete ZDE

 

Zpět